Veteran traktor.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
1. Henrik Laugsen Goldoni 834    38,8  37,0  
2. Kennsht Bang Volvo 350 Boxer  3  68,7  61,5  
3. Jens Bang Ford Super Major  2  65,8  78,8  
4. Peder Moselund Bukh 554  1  Full  -  70,7
5. Anders Elmholt Fahr H 177 D    65,4  40,1  
6. Peder Baatrup Bukh 403    60,1  65,7  
7. Mads Holmgaard MF 35    51,2  52,4  
8. Johny Sørensen MF 35    49,4  51,7   
9. Lasse Baatrup MF 65  4  66,0  68,4  
10. Sten Jensen MF 35    48,8  51,9  

         

Biler 4X4          
Navn Bil Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
     Hans Nørgaard Nissan Patrol  1  70,3  Full  89,6
     Tomas  Toyota   2  93,0    63,2
           
           
           
Standardklasse 0.    0-3500kg.  Maks 4 cyl.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Diderik Pet Deutz 7006  2  Full    82,5
  Aage Lundgaard IH 574    Full    63,5
  Hans Nygaard Valmet 705  1  Full    94,5
  Bent Lægsgaard Fiat 880    3  93,5  Full  72,9
           
Farmklasse 0  0-3600kg          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
 Frede Moselund  Blue magnet  1  Full    Full
           
Standardklasse 1.    0-3500kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Kasper Sørensen IH 1055    Full    70,3
           
  Jacob Pedersen Ursus 1201        
  Henri Pit Deutz 8006  3  Full    88,0
  Ejner Sjælland Lille Kylling Fiat 1000  1  Full    Full 
  Nikolej Trolsen Æ Spædekalv Deutz 100,06  2  Full    89,7
  Simon Kristensen Fiat 1000    76,0  Full  86,1
  Alex Jensen Fiat 110-90    Full    77,7
           
           
Standardklasse  2.     3501-4400kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Benjamin Mikelsen Volvo 800    60,5  Full  57,2
  Fredrik Overgaard Fiat 880    Full    UDG
  Lars Andersen Ursus 1201  3  Full    80,2
  Jeppe Lykke IH 1056    Full    69,2
  Mads Bøndergaard John Deere 3040    Full    63,4
           
  Frank Christiansen Fiat 1580  1  Full    Full-106,0
  Jacob Bojsen John Deere 3040    Full    50,9
   Morten Knudsen Fiat 130-90  2  Full    Full-102,3
Standardklasse  3. 4401-5700kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Henrik Kjær Volvo BM 800  2  Full    76,8
           
  Mads Grønlund Ford 9700  3  60,7  63,0  
  Denis Hedegaard John Deere 4440  1  Full    Full
           
           
Standardklasse  4. 5701-7500kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Martin Jørgsen Fort TW 25  3  Full   75,4 
  Tobias Sahl Fort TW 20    Full   67,5
  Emil Hening MF 8240    Full   72,8
  Rasmus Berger Valtra T 120    74,9  87,2  
  Anders Bojsen Fendt 820    Full    68,0
  Kristian T Refsgaard Valtra N 174    Full    65,7
  Jonas Clausen Fendt 820    83,2  82,6  
  Fleming Masen John Deere 4240S  1  Full    full- Full

  Benjaimin Gosvig 

  Mads Andersen

Fiat 16-90

JonDeere

 2 

 

 Full

 Full

 

 full - Full

 68,3

Standarklasse  5. 7501-9000kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Morten Gjaldbæk John Dere 6920    Full    71,4
  Dennis Jensen IH Magnum 7250    Full    79,9
  Kristian Arreborg New Holland 7070    Full    75,4
           
  Henrik Karlsen New Holland 7070    99,3  Full  75,8
  Kristian Panw John Deere 6.215R.   1  Full    81,3
  Nicoline Jensen John Deere 7830  3  Full     80,5
           
  Michael Gilbjerg Fendt 930  2  Full     81,1
Standardklasse  6.  9001-11000kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
  Martin Skov Æ'Kelling Case 7250  1  Full    Full 100,7
  Peder Nedergaard John Dere 7930    Full    72,6
  Daniel Toft  MF 8480    Full    70,9
           
  Mads Bøndergaard John Dere 7820    Full    69,3
  Søren Brun New Holland T 7.270    Full    70,5
  Kim Martinussen MF 8480  2  Full    93,6

  Jacob Bæk Andersen 

MF 8480

 3

 Full

   78,0
Standardklasse  7.  11001-14000kg.          
Navn Traktor Placering 1. Træk 2. Træk Pulloff
   Matin R Andersen  Berta MF 8480    Full    74,4
  Denis Hedergaard Fendt 939    Full     72,1
  Matias Larsen  Claas 930    Full     79,2
  Torben Kristiasen Fendt 939    Full    82,3
  Nicolaj Andersen Fendt 828    Full    72,3
  Mads Andersen Fendt 936    Full    78,8
  Jesber Clausen Fendt 939    Full     91,8

  Cristofer Bjere

  Mark Jørgensen

Claas Xerion 3800 

Claas Xerion 5000

 

Opvisning

 Full

 Full

 

 

 96,8

 91,2